Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

|Başlık Sayısı :1981| Mesaj Sayısı:3050|

PortalAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Mecha Çizimi

YazarMesaj
Bactry
ADMİN
ADMİN
Bactry

Erkek Mesaj Sayısı : 1774
İş/Hobiler : Web Dizayn
Lakap : Bactry
<FONT color=red><B>Dikkat</FONT> :
Dikkat: Turk Forumzen Bağımlılık Yapabilir !!

<center><B><fieldset>Takım : Mecha Çizimi Galata10
Ruh Hali : Mecha Çizimi Delibo10
<br><FONT color=FFA500><B>Başarı :
Mecha Çizimi Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Mecha Çizimi Right_bar_bleue

<FONT color=#00ccff><B>Güçlülük</FO :

<FONT color=#008000><B>Aktiflik</FO :

<br><FONT color=#ffff33><B>İLETİ : ЯΘCЌΣЯ-*

Mecha Çizimi Empty
MesajKonu: Mecha Çizimi   Mecha Çizimi Icon_minitimeÇarş. Şub. 20, 2008 2:04 pm

Pekala...Ben çok müthiş bir Mecha çizeri değilim, bu yüzden size bunu gösterirken kendimi açıkçası pek rahat hissetmiyorum. Size bir tane çizerek nasıl bir teknik kullandığımı göstereceğim. Bu size birkaç fikir verebilir. Neyseki bu verdiğimiz çabaya değecek birşey.

Mecha 1. Adım: Yapı
Mecha Çizimi 176-1
Her zaman olduğu gibi, bir figür ile başlıyorum. Mecha'larda diğer figürlere gore daha yaratıcı olabilirsiniz. İnsana benzemesi bile şart değil. Temelleri anlattığımdan şimdilik insansı bir mecha ile başlıyorum.

Denge sağlanması açısından omuzları geniş, bacakları açık bırakıyorum.

Mecha 2. Adım: Kaba Taslak
Mecha Çizimi 176-2
İşte burası mechaları insanlardan ayırdığım yer. Basit şeyler koymamaya özen gösteriyorum. Aski halde Transformers gibi çocuk işi şeylere benzeyebilirler. Aksine daha güçlü ve büyük bir şey düşünüyorum. Geniş aksesuarlar, eklem bölgelerinde zırhlar, sonar sistemleri… vs.

Eklemleri her ne kadar zırhlı da olsa serbestçe hareket etmelerini sağlamam gerekli. Ellerini önünde birleştiremeyen bir mecha kimin işine yarar ki?

Şimdi mecha’nın kullanım amacını düşünün. Şehiriçi için mi? Uzay mı? Ağır şeyler kaldırabilir mi? Hızlı mı olması gerek? Zor ve sert çevreye dayanması mı gerek?

Mecha 3. Adım : Detaylar

Mecha Çizimi 176-3
Kendime bir şekil bulduktan sonra, gereksiz yerleri silip tutmak istediğim yerlerin üzerinden geçip, belirginleştiriyorum. Göğse eklemeler için yerler ve ufak paneller koyuyorum, çünkü motor burada olacak.
Bu mecha 9 feet (5m kadar) uzunluğunda ve insansız olacak.

Mecha 4. Adım : Mürekkep Ve Çinileme

Mecha Çizimi 176-4
Birkaç detay daha ekleyip çinilemeye geçiyorum. Özellikle detaylar için ince hatlar kullanıyorum. Makineler iç detaylardaki ince hatlar ve ağır dış görünüş ile daha iyi gözüküyorlar.
http://turk.forumzen.com

Mecha Çizimi
1 sayfadaki 1 sayfası